Tenisový klub

TC Rokytnice v Orl.h.

logo

Zhodnocení sezóny 2018

Autor: Filip Šveřepa 2.4.2019

Loňskou sezónu jsme zahájili koncem dubna náročnými brigádami, první dva kurty byly zprovozněny, začátkem května, kdy také začala RTL OPEN, které se zúčastnilo i naše A mužstvo, kde obsadilo 4.místo ze 7 družstev. Naše mužstvo se zúčastnilo i žamberecké extraligy, kde se v silné konkurenci příliš neprosadilo a obsadilo poslední sedmé místo. Naši hráči reprezentovali i na spoustě turnajích v širokém okolí, jak v singlu, tak v deblu. V průběhu června byl zprovozněn i třetí dvorec.


Začátkem srpna bylo uskutečněno několik tréninků mládeže avšak z důvodu nízké účasti se během prázdnin nepokračovalo.


V Rokytnici se v létě uskutečnily tradiční turnaje, nejdříve za začátku srpna turnaj dvouher, kterého se zúčastnilo 17 hráčů velmi kvalitní úrovně. Turnaj byl z důvodu nepříznivého počasí dohrán až v neděli, vítězem se stal největší favorit turnaje tradiční host Honza Pugzík z Hradce Králové. O 14 dní později se konal jako vždy, výborně obsazený turnaj čtyřher, ve kterém byli nejúspěšnější obhájci vítězství Marián Koritenský s Jirkou Kopáčkem z Hradce Králové. Naše turnaje se opět vydařili a do Rokytnice se sjeli vynikající hráči ze širokého okolí.


Koncem srpna se uskutečnil turnaj smíšených dvojic (podrobnosti nevím), na konci září byla sezóna zakončena tradičním End Cupem, domácích hráčů a členů klubu. V průběhu října proběhla konečná brigáda a zazimování kurtů a zázemí